Uroczystości i wycieczki

Pobyt w przedszkolu to nie tylko codzienne zajęcia i zabawy w salach lub na placu zabaw. Świętujemy także urodziny DZIECI, organizujemy imprezy okolicznościowe. W ich przygotowaniu uczestniczą zarówno wychowawcy, jak i wykwalifikowany personel – plastycy, muzycy. Do najważniejszych uroczystości i wydarzeń przedszkolnych należą:

 

•          Dni Otwarte

•          Pasowanie na przedszkolaka

•          Jasełka – wspólne śpiewanie kolęd

•          Dzień Babci i Dziadka

•          Bal karnawałowy

•          Dzień Wiosny

•          Wielkanoc – malowanie pisanek

•          Dzień Mamy i Taty

•          Dzień Dziecka

•          Zakończenie roku szkolnego

Staramy się, aby nasze DZIECI spędzały jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Doskonałym uzupełnieniem zajęć są organizowane spacery edukacyjne, w czasie których DZIECI mogą obserwować życie roślin i zwierząt, poznawać otaczające je środowisko i obcować z pięknem przyrody.

Dodatkowo dbamy o rozwój ruchowy naszych dzieci poprzez częste wyjścia na halę sportową OSiR. Grupy przedszkolne  mają także możliwość integrowania się ze wszystkimi dziećmi podczas zabaw w bajkolandzie.

Przedszkolaki biorą także udział w wielu wycieczkach edukacyjnych, w czasie których odwiedzamy rozwijające ciekawość DZIECI miejsca. Do odwiedzanych przez nas miejsc należą:

 

•          Kino

•          Teatr

•          Muzeum

•          ZOO

•          Ogrody botaniczne

i wiele innych…

Nasze kochane dzieci mają również okazje do poznania osób, które wykonując różne zawody – policjant, ratownik medyczny, strażak, weterynarz, kucharz i inni. Wszystkie wycieczki organizowane są autokarami, odpowiednio przystosowanymi do przewozu małych DZIECI.