Poznaj nas

Prywatne Przedszkole Montessori „Villa Bambini” jest pierwszą w Piotrkowie Trybunalskim placówką realizującą  zadania dydaktyczno – wychowawcze i opiekuńcze  według założeń pedagogiki Marii Montessori. Mieści się przy ulicy Jagiellońskiej 24. Jest to bardzo korzystna lokalizacja ze względu na oddalenie od ruchu ulicznego.

Pracujemy w godzinach od 6.30 – do 18.30, przez 12 miesięcy w roku we wszystkie dni powszednie z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy. Przyjmujemy dzieci w wieku od 2 do 6 lat. W przedszkolu znajduje się własna kuchnia,  w której przygotowujemy posiłki uwzględniając indywidualne potrzeby każdego dziecka.

Zapewniamy pięć posiłków dziennie: śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja. Na terenie przedszkola mieści się sześć atrakcyjnie wyposażonych sal przypisanych do grup przedszkolnych, dodatkowo duża sala ruchowa, wyposażona w odpowiedni sprzęt sportowy. Wnętrze przedszkola zostało zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie i wspomaganiu kreatywności DZIECI. Sale są wysokie, przestronne i jasne, a bajkowe motywy i odpowiednie kolory na ścianach rozwijają wyobraźnię najmłodszych. Bezpośrednio z salami graniczą łazienki, w których każde dziecko ma swoje miejsce na kubeczek, szczoteczkę i pastę do zębów.

Budynek przedszkola  otacza duży, dobrze zagospodarowany ogród. Zadbany  i ogrodzony teren, daje dzieciom i nauczycielom możliwość korzystania z niego zarówno w okresie letnim, jak i zimowym, a przed wejściem osób nieuprawnionych chroni furtka  z kodem, do którego dostęp mają jedynie RODZICE i pracownicy placówki.

Plac zabaw wyposażony jest w nowoczesny sprzęt zabawowo-sportowy (posiadający atesty).

Programy adaptacyjne: w ciągu roku odbywają się dni otwarte dla rodziców i dzieci.

Przedszkole dużo podróżuje: Kolejną propozycją, która może zainteresować rodziców  i zachęcić do zapisania pociechy do naszego przedszkola, jest możliwość korzystania z wielu wycieczek autokarowych, które organizujemy. Jesteśmy nastawieni na zwiedzanie przepięknych okolic naszego województwa i nie tylko. Wyjeżdżamy tam, gdzie może być interesująco i zabawnie. Odwiedzamy ośrodki kultury, takie jak: kina, teatry, domy kultury, muzea, a także organizujemy wiele wycieczek krajoznawczych i rekreacyjnych.

Kadra

W naszym przedszkolu zatrudniamy wykwalifikowanych i kreatywnych nauczycieli, którzy dbają nie tylko o bezpieczeństwo DZIECI, lecz także o ciepłą i przyjazną atmosferę, pełną szacunku i zrozumienia dla drugiej osoby. Zależy nam, aby nasz zespół był złożony wyłącznie z życzliwych i cierpliwych wychowawców, którzy będą nieustannie motywować swoich wychowanków do poznawania świata oraz stworzą im warunki do rozwoju intelektualnego, społecznego i fizycznego. Zadania, które stawiamy DZIECIOM dostosowane są do ich wieku, indywidualnych potrzeb  i zainteresowań, a dzięki wykorzystaniu najnowszych metod, nauczanie  i wychowanie odbywa się na najwyższym poziomie.

Wieloletnie doświadczenie wychowawców, zaangażowanie, jak również chęć stałego podnoszenia swoich umiejętności przekładają się na doskonałe efekty pracy dydaktyczno – wychowawczej. Nasza kadra składa się z wychowawców i nauczycieli, którzy posiadają dyplomy wyższych uczelni i posiadają kwalifikacje zgodne z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, a także – co stanowi istotę pracy wychowawczej – pasję i serdeczny stosunek do DZIECI.